AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Servis Şoförleriyle Toplantı Yapıldı.

Taşımalı Servis Şoförleriyle Toplantı Yapıldı.

Taşımalı Servis Şoförleriyle Toplantı Yapıldı

               Gülağaç İlçemizde  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Taşımalı Eğitimle Taşıma Merkezi Okullarımıza  taşıması yapılacak öğrencilerimizin daha güvenli bir ortamda okula ulaşımları için servis şoförlerine kuralların hatırlatıldığı eğitim ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emin GÖMÜRT,  İlçe Jandarma Komutanlığından Uzm.Kad.Çvş Ulaş KARAKAVAK,  İlçe Emniyet Amirliğinden Polis Memuru Murat ÖZKUL, Yükleniciler ve Servis şoförleri katıldı.

           Toplantıda; taşımalı eğitimde görev alacak şoförlerin, MEB Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim yönetmeliğinde belirtilen esaslar üzerinde duruldu. Şoförlere, belirlenen güzergâhlardan öğrencileri almaları ve belirtilen okullara öğrencileri imza karşılığında teslim etmeleri, taşıma esnasında yüksek sesle müzik dinlenmemesi, kemerlerin takılı olması, araç temizliğine dikkat edilmesi, sigara kullanılmaması konularında uyarılarda bulunuldu.Taşıma araçlarının bakımının yapılması, yolcu ve yük taşıması yapılmaması, izinsiz başka şoför çalıştırılmaması, araç değişikliğinin onaya bağlanması,  şoför kimliklerinin takılı bulunması,  kamera sisteminin çalışır vaziyette hazır edilmesi,  araç sigortalarının günü gününe yapılması,  Emniyet ve Jandarma tarafından gerekli denetimlerin yapılması, yangın tüpleri ve ilk yardımçantalarının güncel olacak şekilde hazır edilmesi konularında gerekli uyarılar ve bilgilendirmeler yapıldı.

22-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-202322-09-2023

Hükümet Konağı Meydan Mahallesi Adalet Sokak No 1 Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.