AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hacı Ramazan ARTUKSÜER´ in Yarıyıl Tatil Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hacı Ramazan ARTUKSÜER´ in Yarıyıl Tatil Mesajı

 

 

Kıymetli Mesai Arkadaşlarım!

 

Bir eğitim öğretim dönemini daha sağlık, huzur ve başarı ile geride bıraktık. Emeğinize sağlık. Yorucu bir dönem olan ikinci döneme başlamadan önce ara tatili dinlenerek geçirmeniz temennisi ile esenlikler dilerim.

 

Değerli Velilerimiz,

 

Yarıyıl tatilinde çocuğunuzun dinlenmesini sağlamanız onların ikinci dönem verimini artıracaktır. Tatili sorunlarınızı çözüme kavuşturmak için bir fırsata dönüştürebilirsiniz. Çocuğunuzun karnesinde düşük not varsa düzeltmek için koca bir dönem sizi beklemektedir. Çocuklarınızı ikinci döneme motive etmek için kaygı ve tehdit yolunu kullanmanız, tembel, sorumsuz gibi suçlamalar yapmanız çocuğunuzun özgüvenini zayıflatacaktır. Çocuklarınıza her şeye rağmen koşulsuz sevginizi ve güvendiğinizi hissettirmelisiniz. Her birey yetenek, ilgi ve özellikleri bakımından kendine özeldir. Bu sebeple çocuğunuzu başkalarıyla kıyaslamak yerine onun beğendiğiniz yönlerini açığa çıkarabilirsiniz. Ödül ve yaptırımları dengelemeli, ödüllendirmenin ona her zaman maddi imkânlar sunmak ve ayrıcalık tanımak olmadığını unutmamalısınız. Çocuğunuza onunla gurur duyduğunuzu ona hissettirerek, başarmak için sarf ettiği gücü fark ettiğinizi belirtiniz. Çocuğunuzla nitelikli paylaşımlarda bulunmak ve bağlarınızı güçlendirmek için okuma, dinlenme, eğlence gibi planlamalar yapabilirsiniz.

 

 Sevgili Öğrenciler,      

 

Bir dönemi geride bıraktınız. Tatilde gönlünüzce dinlenip eğlenmek için zaman bulacaksınız. Bir tatil programı yapmanız,  zamanı etkili kullanmanızı ve istediğiniz her şeye vakit ayırmanızı sağlayacaktır. Günün, haftanın ve yarıyıl tatilinin sonunda ulaşmayı düşündüğünüz yeni hedefler belirlemeniz motivasyonunuzu artıracaktır. Dinlenirken ilgi alanlarınıza uygun; kitap okuyabilir, spor yapabilir,  müzik, resim, sinema, tiyatro gibi aktivitelere ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun yanında yakın akrabaları, milli manevi değeri olan yerleri ailenizle ziyaret edebilir, izlenimlerinizi tatil sonu öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları ve sizde bıraktığı izleri hatırlamak, kalıcılığını artırmak için günlük tutabilirsiniz.  Bunların dışında telafi etmeniz gereken noktalar varsa bu tatil iyi bir fırsat olacaktır.

 

Hepinize sağlıklı, mutlu, verimli bir tatil geçirmenizi diliyorum.

                                                                                                                                       

                                                                                                                                Hacı Ramazan ARTUKSÜER

                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.