AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR´ün Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR´ün Öğretmenler Günü Mesajı

         Öğretmenlik gönül mimarlığıdır. Çünkü öğretmenlik beyinden önce gönüllere hitap edebilme sanatıdır. Gönle hitap etmeyen hiçbir bilgi, hiçbir söyleyiş, hiçbir bakışın kalıcılığı yoktur.

       Öğretmenin elindeki tohumlar minik kalplerdir. Minik tohumları toprağa saçan; onun güneşi, suyu, havası olan öğretmendir. Onu zararlı otlardan, dikenlerden koruma uğrunda, yüreğini kanatan; onu insanlığa mis kokular yayan bir gül buketi olarak sunan öğretmendir. Tohumların vatana hizmet yolunda çoban, çiftçi, esnaf, öğretmen, başkan, doktor, mühendis ve birçok meslekte meyveye durduğunda sessizce sevincini, huzurunu yaşayan kahramandır öğretmen!

         Öğretmen, minik yürekleri mimar edasıyla işleyip; milli, manevi değerlerle yoğurarak gök kubbede bir hoş sada haline dönüştürerek bakileştiren ustanın adıdır. Öğretmen gülün kıymetini bilendir. Düşeni kaldıran, uzanan minik elleri devasa abidelere dönüştüren müstesna şahsiyetin adıdır öğretmen.

          Bizim kültürümüz, değerlerimiz her daim âlime, öğretmene, saygıyı esas almıştır. Çağ açıp kapatan “Fatih”de; dünyayı dize getiren ama hocasının atının ayağından sıçrayan çamuru şeref nişanı olarak kabul eden “Yavuz”da olduğu gibi ceddimiz hocasının önünde saygıyla eğilme erdemini göstermiştir. Dünyaya bir daha gelsem yine öğretmen olurdum diyeceğimiz ender mesleklerdendir öğretmenlik.

        İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak Kutlama Komitemiz marifetiyle salon ve akşam yemeği programlarını hazırladık. İlçemiz eğitimine uzun yıllar emek veren Sofular 100.Yıl İlkokulu Emekli Sınıf Öğretmeni Sayın Yusuf KOÇ´a Aksaray Valisi Sayın Aykut PEKMEZ´in uygun gördüğü Hizmet Şeref Belgesi takdimi ve programlarla emeğin kahramanları saygıdeğer öğretmenlerimizin, değerlerine uygun bir gün geçirmeleri arzusu içindeyiz.

        Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere mesleği uğrunda can vermiş şehit öğretmenlerimizi ve  ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi Rahmetle ve minnetle anıyorum. Üzerimden bir çok yükü alarak ilçemizin eğitim ve öğretimine daha fazla ilgi göstermeme, vakit ayırmama vesile olan, kızlarımın velisi ve öğretmeni eşimin ve tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Hükümet Konağı Meydan Mahallesi Adalet Sokak No 1 Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.