İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SONGÜR Başkanlığında, Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi.
![İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SONGÜR Başkanlığında, Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı Gerçekleştirildi.](/meb_iys_dosyalar/2024_05/07123043_img_8668.jpg)
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SONGÜR Başkanlığında, Okul/Kurum Müdürleri Toplantısı 07 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirildi.
Toplantıda, 2023/2024 eğitim öğretim yılının ikinci yarıyılı değerlendirildi ve yıl sonu hedeflerinin belirlenmesi üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SONGÜR Başkanlığındaki toplantıda, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı ve yeni müfredatın değerlendirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması için yapılacak iş ve işlemlerin planlanması hususunda kapsamlı bir görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda ele alınan diğer önemli konular arasında; TÜBİTAK projelerinin değerlendirilmesi, sosyal etkinliklerin önemi, mesleki eğitim faaliyetlerine yönelik çalışmalar, DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursları) çalışmalarının değerlendirilmesi, açık lise ve MESEM (Mesleki Eğitim Merkezi) ile ilgili çalışmalar, dilimizin zenginlikleri projesinin yürütülmesi, norm kadro güncellemeleri gibi konular yer aldı.
Ayrıca, enerji verimliliği, işyeri sağlığı ve güvenliği, taşımalı eğitim konularında yapılacak çalışmalar ve alınacak tedbirler de masaya yatırıldı. Okullardaki tadilat ve tamir işleriyle ilgili konular da toplantıda görüşüldü.
Toplantıda, ilçe düzeyindeki eğitim kalitesinin artırılması ve öğrencilerin başarısının desteklenmesi amacıyla kararlar alındı.
Toplantı, dilek ve temennilerin belirtilmesinin ardından sona erdi.