AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN GÜLAĞAÇ ZİYARETİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN GÜLAĞAÇ ZİYARETİ

              İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL, Gülağaç İlçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. MTSK Direksiyon uygulama sınavı sürecini denetleyen müdürümüz daha sonra AHİLER Kalkınma Ajansı kapsamında okul ve kurumlarımızda yürütülen projeler kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gülağaç Atatürk İlkokulunda yürütülen "HAYDİ ENGELLİLER ALAYDAN MEKTEBE PROJESİ" hakkında bilgi veren Okul müdürü Erdoğan ER; "Projemizin amacı engelli vatandaşlarımızın da toplum hayatına katılmalarını sağlamak toplum içerisinde kendilerini işe yarayan çalışan üreten bireyler olmalarını sağlamaktır. Ayrıca projemizde engelli velilerine engelli öz bakım eğitimi ve meslek edindirme kursları da verilerek engelli bireylerin bakımında daha profesyonel yaklaşım sağlaması ve aile bütçesine katkıda bulunulması hedeflenmektedir. Proje kapsamında engelli bireylerin hoşça vakit geçirmeleri ve doğal yaşamı yakından tanımaları amacıyla hobi bahçeleri oluşturulmuştur. Hobi bahçesi içerisinde süs havuzu ve hayvan barınakları bulunmaktadır. Süs havuzumuzda suda yaşayan balık, ördek, su kaplumbağası ve kurbağa; hayvan barınaklarında ise bıldırcın, keklik, tavus kuşu, güvercin, bülbül ve angut bulunmaktadır. Hobi bahçemizde bulunan ses sistemi ile gerçekleştirilen "Müzikle Besle Ruhunu" adını verdiğimiz eğitimle, engelli bireylerimizin rehabilitasyonu hedeflenmektedir. Okulumuzda uygulamaya konulan proje kapsamında misafirlerin oturmaları, güzel vakit geçirmeleri amacıyla kamelyalar, banklar ve orman masaları da yaptırılmış, velilerimizin ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. Engellilerin spor yapmaları için engelli spor aletleri de proje kapsamında okul bahçemizde yer almıştır. Engellileri ayrıştırmak yerine kaynaştırmak amacıyla oyun grupları da yapılmış olup bütün vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır" dedi.    

        Daha sonra Gülağaç Kaymakamlığı Bakı Gölü Kadın İşletme Projesi kapsamında Halk Eğitim Müdürlüğümüzce İŞKUR destekli açılan aşçı yardımcılığı kursunu ziyaret etti. Proje ve kurs hakkında bilgi veren Gülağaç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tülin İPEK ÇETİN; " Kaymakamlığımız tarafından yürütülen bu projede kadınlarımızın sosyal ve kültürel alanda kendilerini geliştirmelerini ve meslek edinmeleri hedeflenmektedir. Kursumuz projeye katkı amaçlı açılmış olup kursiyerlerimizin meslek edinmeleri hedeflenmiş olup hem de kendilerine olan özgüvenlerini ön plana çıkartarak, toplumla daha sağlıklı bütünleşmeleri amaçlanmaktadır.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL projelerden ve yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyetini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.  

 

 
26-11-2015
26-11-2015
26-11-2015
26-11-2015
26-11-2015
26-11-201526-11-201526-11-201526-11-201526-11-2015Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.