AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜLAĞAÇ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNDEN ÇALIŞTAY ATAĞI

  Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 21-22 ŞUBAT 2015 tarihlerinde Kent Termal Otel’ de Çalıştay düzenledi.
GÜLAĞAÇ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞܒNDEN ÇALIŞTAY ATAĞI

 

 

Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 21-22 ŞUBAT 2015 tarihlerinde Kent Termal Otel’ de Çalıştay düzenledi. İlçeye yeni atanan okul müdürleri ve müdür yardımcılarının katıldığı çalıştayın katılımcı sayısı 55 olup konusu ‘Eğitim Liderleriyle Öğretimi Yönetme Stratejisi’ idi.

İlçedeki eğitimin tüm yönleriyle ele alındığı bu çalıştayda eğitim liderlerinin bir biriyle tanışıp kaynaşması sağlandığı gibi okullardaki öğretim faaliyetlerinin etkili yönetilmesi için stratejiler belirlendi.

Çalıştayın konu başlıkları şöyle: İlçenin Sınav Analizleri ve İstatistiki Verileri, Kaynakların Nitelikli Öğrenme İçin Harcanması, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi, Eğitimde Liderlik ve Yönetişim, Eğitimde Problem Çözme, Sınav Yönetimi-Moral Motivasyon ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (05-18 Yaş).

Çalıştaya konuşmacı olarak katılanlar arasın da Eğitim Yönetimi Uzmanı Kadir BAYŞU, ASÜ Eğitim Fakültesi Akademisyenleri Doç. Dr. Kamil YILDIRIM, Doç. Dr. Savaş KARAGÖZ ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Muhittin ÖZTÜRK vardı.

Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve bir gece konaklamalı bu çalıştay Cumartesi 12.00 de açılış konuşmalarıyla başlayıp, Pazar günü 13.30 da katılımcılara verilen sertifika programının ardında Çalıştay raporunun okunmasıyla son buldu. Çalıştay raporunun kitaplaştırılarak eğitim camiasına sunulacağı belirtildi.

Çalıştaya konuşmacı olarak katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Muhittin ÖZTÜRK; eğitim liderlerine ‘’Çözüm odaklı çalışmaları, problem çözmede gayretli olmaları ve öğrenci-veli-öğretmen üçgeninde okul yöneticilerinin etkin rol alması’’ konularında telkinlerde bulundu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ramazan ARTUKSÜER; ‘İlçemizde ve İlimizde bu denli bir çalıştayın ilk olduğunu, bu çalıştayın mutlaka ki eğitime yansımalarının olacağını, organizasyonda emeği geçen başta Gülağaç İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerim Yusuf AYDOĞMUŞ’ a, Mustafa Ağca OKUR’ a ve tüm ekibe teşekkür ederim’’ dedi. Sayın ARTUKSÜER; ‘Çalıştayın otel giderlerini karşılayan Belediye Başkanı Faruk TEYMEN’ e ve İnformal ortamlara katkı sağlayan Eğitim Bir-Sen İlçe Teşkilatına, Türk Eğitim- Sen İlçe teşkilatına da teşekkür etti.’

 

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.