AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 78. Yılında Düzenlenen Törenlerle Anıldı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ölümünün 78. Yılında Düzenlenen Törenlerle Anıldı

   Hükümet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninde Kaymakamımız Mehmet Fatih KOCA,Belediye Başkan vekili Recep AVAN Atatürk Anıtına çelenk sundu.Atatürk’ün hayata gözlerine yumduğu saat olan   09:05’ de sirenler çalınarak 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu. Törene kamu kurum ve kuruluşlarından temsilciler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.Gülağaç 75. Yıl Anadolu Lisesi konferans salonunda devam eden anma programında 75. Yıl Anadolu Lisesi  öğrencisi  Kader ÜNLÜ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.Öğrencilerin şiirler okuduğu Atatürk’ü anma programında,  Atatürk Oratoryosu Gülağaç Ortaokulu öğrencileri tarafından yapıldı. Anma programı Mimar Sinan Ortaokulu tarafından hazırlanan Atatürk’ün kendi sesinde nutuk ve ‘’Atatürk’ün Ardından’’  adlı sunumun izlenmesinden sonra tören sona erdi.

 Kaymakamımız Sayın Mehmet Fatih KOCA ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Ağca OKUR, anma programında görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.