AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.

         19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ İLÇEMİZ MEYDANINDA  YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI.
 Meydanda düzenlenen törene Gülağaç  Kaymakamı Mehmet Fatih KOCA, Garnizon Komutanı Vekili Bülent Bayram AKKOYUN, Belediye Başkan Vekili Recep AVAN, Gazilerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Ağca OKUR ve Daire Amirleri katıldı. Anıta çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tülin İPEK ÇETİN  tarafından günün anlam ve önemini anlatan konuşma yapıldı.

 

        İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Ağca OKUR 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı;
“Gazilik, onur, şeref ve erdemi temsil eder. Gazilerimiz, her aşaması gerçek bir kahramanlık destanı olan vatan savunması sırasında şehadet mertebesine erişmek, yaralanmak, sakat kalmak pahasına canlarını hiçe sayarak cepheye koşmuş ve düşmanları vatan toprağından atmışlardır. İşte bunun için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Sakarya’ya kadar bu ruhu taşıyan kahramanların, yan yana, omuz omuza, birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile düşmana karşı koymalarını, kanlarını ve canlarını din ve vatan uğrunda seve seve feda etmelerinin ardındaki ruhu iyi anlatmalıyız. Çünkü milletimiz ve vatanımızın bekası şehitlik ve gazilik bilincinin diri tutulmasıyla mümkün olacaktır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıklarıyla gurur kaynağımız olan gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. Şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimize Allah’tan rahmet, kutsal görevlerini yerine getirirken yaralanan kahraman gazilerimize de sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz. 15 Temmuz’da postallı satılmışlara karşı kurşunlara ve bombalara göğsünü siper ederek yaralanan kahraman demokrasi gazilerimize de şükranlarımı sunuyoruz.” dedi.

   26-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-201626-09-2016

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.