AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´Osmanlı Döneminde Aksaray´´ konulu konferansa büyük ilgi.

        Gülağaç Belediyesinin katkılarıyla ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün organizesi ile gerçekleştirilen ´´OSMANLI DÖNEMİNDE AKSARAY´´ konulu konferansa öğrencilerimizden büyük ilgi gördü. Gülağaç 75.Yıl Konferans Salonunda 14.05.2015 tarihinde saat 13.30 da gerçekleştirilen konferansa kendiside Gülağaçlı olan Aksaray Üniversitesi Akademisyenlerinden İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Sayın Ramazan ATA konuşmacı olarak katıldı.         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hacı Ramazan ARTUKSÜER konferansa başlamadan önce katılımcılara selamlama konuşması yaptı ve Konferansa katkılarından dolayı Gülağaç Belediye Başkanı Sayın Faruk TEYMEN´ e teşekkür etti.
´´Osmanlı Döneminde Aksaray´´ konulu konferansa büyük ilgi.

       İlçemizde bulunan ve Anadoluda İslami Eserlerin ilki olarak bilinen ´´BEKAR SULTAN TÜRBESİ´´ ni de gezen Sayın ATA, tarihte Zembilli Ali Cemali Efendi olarak bilinen Osmanlı Döneminin en önemli Şeyhülislamının, Zembilli lakabını Gülağaç Hasır Sele Sepetinden aldığını vurguladı.

       Konferansın ardında hatıra fotoğrafları çekildi ve Gülağaç 75. Yıl Lisesinde misafirlere çay ikram edildi.

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.