AKSARAY GÜLAĞAÇ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KIZILKAYA KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTU!”

“KIZILKAYA KÜTÜPHANESİNE KAVUŞTU!”

12 Ocak 2015 günü geçirdiği kalp krizi sonucu dolu dolu yaşamaya çalıştığı hayata gözlerini kapayan Mehmet Rıza Erdemir’in adının verildiği Kızılkaya Ortaokulu Kütüphanesi düzenlenen programla açıldı.

Programıa Vali yardımcısı Şahin Bayhan’ın  eşi Asiye Bayhan Hanımefendi, Gülağaç Kaymakamı Mehmet Fatih KOCA, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa Ağca OKUR, Ziraat Bankası Aksaray Şube Müdürü Mustafa KIRKIZ , Aksaray İl Halk Kütüphanesi Müdürü Çağatay VAN, Köy Muhtarı Şehriban YENTÜR ve ihtiyar heyeti,Gülağaç Halk Eğitim Müdürü Tülin ÇETİN, Merhum Mehmet Rıza Erdemir’in eşi Filiz ERDEMİR ve davetliler katıldı.

Program, Merhumun eşi Filiz ERDEMİR’in kısa bir konuşması ile başladı. Daha sonra Okul Müdür yardımcısı Muhammet ŞAŞIRMAZ, kütüphanenin hazırlık aşamalarından bahsederek asıl amacın Kızılkaya Ortaokulunun eğitim-öğretim yönünden başarısın daha yukarı çekmek için,” okumanın aile ile birlikte evde aşılanması gerektiğinin” farkındalığını yaratmak olduğunu vurguladı. Onun için kütüphaneden yalnızca öğrenci değil, ailelerin, Kızılkaya halkının da kayıt yaptırarak ödünç kitap alış verişi yapmalarının sağlanacağını vurguladı. Öğrencisi ile birlikte evde kitap okuyoruz diyen anne–babalar görmeye başlandığını ve devam etmesinin sağlanacağını söyledi.

 Programda  kütüphaneye ve  Okul Atatürk Köşesine katkısı geçen Esen Uz Sökmen Asiye Hanımefendinin elinden, Filiz Erdemir Gülağaç Kaymakamımız  Mehmet Fatih KOCA’nın elinden, Mustafa KIRKIZ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Ağca OKUR’un elinden, Muhammet ŞAŞIRMAZ ise Köy Muhtarı Şehriban YENTÜR’ün elinden plaketlerini aldılar.

 

Program Kızılkaya Köyü kadınlarının hazırlamış olduğu patatesli, peynirli gözlemelerin hep birlikte paylaşımı ile sona erdi.

01-06-201601-06-2016

01-06-201601-06-2016

01-06-201601-06-2016

01-06-201601-06-2016

Meydan Mahallesi Hükümet Konağı Gülağaç, Aksaray - 03824312593

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.